Chocolate Cake Chocolate Pistachios

Jarní dieta – začínáme hubnout zdravou stravou

Zjistili jste, že potřebujete zhubnout a hledáte nějaký zdravý recept jak zhubnout? Potřebujete zhubnout do léta, do plavek abyste se nemusela stydět na pláži u moře? Pak jste na správném místě. Poradíme Vám jak zhubnout a jak funguje jarní dieta.

Jarní dieta – proč se na jaře hubne snadněji?

Proč začít hubnout právě na jaře? Pro to abyste začali hubnout právě na jaře je hned několik důvodů. Každý člověk má v sobě zakotveny biologické hodiny, které reagují na proměny počasí a různé roční období. Nejvíce se to projevuje právě u lidí, kteří žijí v oblastech, kde se roční období pravidelně střídají. Na jaře pak dochází nejenom k tomu, že se probouzí příroda, ale jarní změny se projevují i na lidském organismu. Říká se, že na jaře se mužům „zapalují lýtka“. Sami určitě dobře víte, co to jsou podzimní deprese a co s člověkem udělá hezké jarní počasí, když vše začne rozkvétat.

Na jaře se tedy hubne mnohem lépe než uprostřed zimy nebo třeba v létě. Lidský metabolismus funguje v létě efektivněji, než na podzim kdy má tělo tendenci vytvářet si tukové zásoby na zimu. Jaro je také ideální období pro pročištění organismu

Jarní dieta není jen hubnutí na jaře

Jarní dieta ale není určena jen pro jarní měsíce. Tato dieta se může začít držet kdykoliv v průběhu roku. Spíše než dieta je jarní dieta princip nebo recept jak začít zhubnout aniž by se jednala o nějakou drastickou dietu. Je pravda, že hubnutí bude s jarní dietou nejefektivnější právě na jaře, ale sami uvidíte, že pozitivní výsledky této diety se dostaví i v jiných částech roku.

Princip jarní diety – recepty a jídelníček

Jak tedy začít s jarní dietou? Základem jarní diety je jídelníček. Ten od vás bude vyžadovat radikální změnu. Jídelníček jarní diety musí obsahovat především ovoce a zeleninu. Musí se ale jednat o čerstvé ovoce a zeleninu nebo alespoň šťávy z čerstvého ovoce a zeleniny. Jídelníček diety by také měl obsahovat celozrnné pečivo, ryby a případně kuřecí maso. Jak si sestavit jídelníček pro jarní dietu se podívám na dalších stránkách.

Další důležitou součástí jarní diety je správné rozvržení jídelníčku jak v průběhu dne, tak i v průběhu jednotlivých týdnů. Neměli byste zapomenout ani na cvičení nebo návštěvu fitness centra. Pohyb a trocha cvičení vám při hubnutí může jen pomoci a celý proces hubnutí urychlit.

Berry Blueberry Breakfast Cake

jeanvdmeulen / Pixabay