Tomato Salad Tomatoes Food Fresh

Jídelníček jarní dieta

Pokud jste se rozhodli začít hubout a vyzkoušet jak vám s tím pomůže jarní dieta, připravili jsme pro vás několik receptů a doporoučení jak by měl vypadat váš jídelníček, aby vaše jarní dieta byla úspěšná. Jarní dieta a správné recepty vám mohou pomoci zhubnout až o pět kilo za měsíc

Jídelníček pro jarní dietu a recepty

Nejprve několik obecných doporučení jak by mě vypadat jídelníček pro jarní dietu a jaké jsou ty nejlepší recepty, které vám pomohou rychle zhubnout. Nezapomínejte, že jarní dieta není jen o hubnutí v létě, ale jarní dietu můžete začít držet kdykoliv v průběhu roku.  Důležité je především to aby váš jídelníček obsahoval co nejvíce čerstvého ovoce a zeleniny

Recepty jarní dieta – na co nezapomenout?

Při sestavování jídelníčku jarní diety nezapomínejte na to, že všechny jídla musí být rovnoměrně rozložena v průběhu celého dne. Zapomeňte na vydatné velké večeře. Pokud se večer nacpete, tak vaše tělo nestihne spotřebovat energii z přijaté potravy a vše si uloží jako tukovou zásobu. Takže jako večeře přichází v úvahu jen něco lehčího, ovoce a zelenina.

Naopak u snídaně sacharidy, tedy pečivo, cereálie, těstoviny, brambory, rýže či bílkoviny jsou ideální pro snídani. Vaše tělo potřebuje v průběhu dne mnoho energie, a pokud mu ji dodáte hned ráno, vaše tělo bude moci tuto energii efektivně využít. Jídelníček jarní diety tedy musí být vyvážený a vhodně zkombinovaný.

Beans Spinach Healthy Meal Veggies

svanhove / Pixabay

Jídelníček jarní dieta – obědy

Správně sestavený jídelníček jarní diety, který pomůže s vaším hubnutím, by měl obsahovat i vhodný oběd. Oběd by měl zahrnovat jak sacharidy, tak i bílkoviny a především spoustu zeleniny. Vhodný recept pro oběd jarní diety by tedy měl zahrnovat těstoviny, maso s přílohou, sýr, rýži.

V průběhu dne nezapomínejte ani na svačiny. Abyste zabránili pocitům hladu, které vás nutí jíst, musíte si dopřát alespoň 5 jídel denně. Vaší snídani, večeři a oběd by tedy měly doplnit minimálně dvě malé svačiny. Ty by ale měly zahrnovat jen ovoce a zeleninu. Vhodné je i pečivo nebo jogurt.

Pro jídelníček jarní diety platí, že rozložení jídla v průběhu dne by mělo být následující:

  • Snídaně – cca 1 000 – 1 200 KJ
  • Dopolední svačina – cca 400 KJ
  • Oběd – cca 1 400 – 1 800 KJ
  • Odpolední svačina – cca 400 KJ
  • Večeře – cca 1 000 – 1 200 KJ

Celkem tedy 4 200 – 5 000 KJ za jeden den. Pokud se vám tento jídelníček nepovede každý den přesně dodržet tak se neděje nic hrozného, pokud občas toto pravidlo porušíte tak to nevadí. Občas ale nesmí znamenat každý druhý den.

Jak by měly vypadat konkrétní recepty a správně sestavený jídelníček pro jarní dietu? Podívejte se i na další stránky.

Berries Berry Blueberry Bowl

jeanvdmeulen / Pixabay